Dış alan

Teraslar ve verandalar evinize biraz hayat verir. Bitkiler ve küçük mobilyalar, havalar güzel olduğunda dinlenmek için taze bir yer oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Evin Dış Kapılarında Minimalist Tasarımlar

Bugünkü yazımızda, sizlerle evinizin dış kapılarında uygulayabileceğiniz minimalist tasarım önerilerinden bahsedeceğiz. Genelde evlerin dışını, iç kısımlar kadar önemsemeyiz. Şimdi biraz durup evinizin dış tasarımı üstüne de düşünmenin vakti. Ön kapılar, veranda kapıları, bahçe kapıları ya da garaj kapıları dış kapı…

Düğün Süslemelerinde Yeni Trendler

Hayalinizdeki düğünü tasarlamaktan daha heyecan verici bir şey olabilir mi? Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek dışında yani. Bunu yapabilmek için bir vizyonunuzun olması ve düğün süslemelerinde yeni trenleri takip etmeniz gerekir. Düğünler yalnızca romantik olaylar değil, aynı zamanda ileri seviyede organizasyon becerileri…

Binalardan İlham Alan 4 Moda Koleksiyonu

Moda şirketleri mimariden esinleniyorlar. Tabii ki, moda ve mimari, karşılıklı olarak birbirine ilham veren iki sektördür. Tasarımcılar, mimari ve moda arasındaki bağlantıyı ve etkileşimi keşfeder. Aynı zamanda hem moda hem de mimarinin paylaştıkları amacı incelerler. Bu, insan vücudu için sığınaklar…

2 Farklı Oluk Sistemi

Çok sık yağmur alan, ıslak iklimli bir bölgede yaşıyorsanız, evinizi korumak için gerekli önemleri almak esastır. Dolayısıyla, bu günün yazısında, evinizde kullanabileceğiniz farklı oluk ve yağmur giderlerinden bahsedeceğiz. Seçeneklerinizi bilirseniz, ıslak çatılar ve duvarlardan kaçınabilirsiniz.

Hayalinizdeki Ev İçin Modern Mimari Örnekleri

Modern ya da “güncel” mimari örnekleri, diğer mimarilere göre oldukça farklı ve baş döndürücüdür. Bu modern mimari örnekleri hem basit hem de lüks görünmeyi başarıyorlar. Basitlikleri ile ön plana çıkıyor ve sofistike bir hava yaratmak için mimaride örnek teşkil ediyorlar.…

Havuz Suyu Bakımı

Bir havuza sahip olmak, herkesin karşılayamayacağı bir lükstür. Bu imkana sahip olan şanslı azınlık içindeyseniz, havuzların düzenli bakım gerektirdiklerini unutmayın. Bakımın büyük bir kısmı su kalitesiyle ilgilidir. Neyse ki, bu konuda size yardımcı olabilecek havuz suyu test kitleri var.

15 Metrekarelik Avlunuzu Dekore Etmeniz İçin Fikirler

Güzel havalar geldiğinde evinizde dinlenebileceğiniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz mükemmel bir yer bulmaktan daha önemli bir şey yoktur. 15 metrekarelik avlunuzu yeni fikirler sayesinde dekore etmek önemli bir öncelik haline gelebilir.

Cibinlik İle Verandada Konfor Ve Koruma

Cibinlik, insanların sivrisinekleri belirli bir bölgeden uzak tutmak için kullandıkları, ağa benzeyen, şifon benzeri bir malzemedir. Böceklerin bol olduğu nispeten daha sıcak, daha nemli bölgelerde, cibinlikler ya da bir diğer adıyla sineklikler bir zorunluluktur.

Betonarme: Özellikleri, Kullanım Alanları Ve Bakım

Betonarme, inşaat alanında en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Bununla birlikte, son zamanlarda, iç ve dış ev dekorasyonunda da yükselen bir trend halini aldı. Dayanıklı yapısı ve görünümü, onu temel bir inşaat malzemesi olmaktan zarif bir dekor seçeneği haline taşıdı.

Kent Havasında Bir Teras İsteyenlere Dört Orijinal Fikir

Terasınızı kent stilinde dekore etmek, evinizde yeni bir ortam oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Bir terasa sahip olmak, şehrin tam ortasında, biraz temiz havanın tadını çıkarabilmek için bir fırsat yaratır. Bu bir dış mekan alanıdır, dolayısıyla konforlu bir alan haline…

Dış Cephe İçin Harika Renkler

Renkler göz zevkimiz içindir. Renkleri kullanmayı öğrendikten sonra, hangilerinin dış cephe için en popüler seçim olduğu konusunda fikir yürütebilirsiniz. Bazı renkler cesur ve cüretkar olabilirken, diğerleri nötr ve mütevazıdır.

Sokak Sanatı: Gerçek Bir İlham Kaynağı

Kentsel sanat veya sokak sanatı, sokakları kanvas olarak kullanan, anonim, yaratıcı, özgür ve bazen de yasa dışı bir sanat akımıdır. Hareket ilk olarak 1990’ların başında büyük şehirlerde ortaya çıktı. O zamandan beri dünyanın dört bir yanındaki şehirlere ve kasabalara yayıldı.

Verandanızı Paletlerle Dekore Edin

Bu yaz, açık alan zevkini tatmak için bir servet harcamanıza gerek kalmadı. Bu yazıda size, paletlerle verandanızı dekore edebilmeniz için birkaç ipucu vereceğiz. Bu fikrin orijinal olma özelliği ise sadece bir başlangıç!

Düşük Bütçeli Bohem Bir Veranda İçin 4 Fikir

Düşük maliyetli bohem bir verandaya sahip olmak ister miydiniz? Verandalar evde dekore etmeyi en çok ihmal ettiğimiz alanlardır. Genellikle, verandayı yalnızca belirli mevsimlerde kullanabildiğimiz ve hava şartlarından dolayı mobilyalarımızı orada yıl boyu bırakamadığımız için, verandaya hem zaman hem de para yatırımı…