Evler

En güzel daireden bahçeli evlere, profesyonellerin tavsiyesiyle evinizden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz.

Shabby Chic Dekorasyon İçin Püf Noktaları

Shabby chic dekorasyon son zamanlarda hayli moda oldu ve bu tarz İngiltere’nin kırsal kesimlerindeki büyük evlerden ilham alınarak ortaya atıldı. Bu evlerde yenilenmiş ve yeniden boyanmış mobilyalar ve aksesuarlar kullanılıyor. Shabby chic tarzı eskimiş, seçkin, samimi ve feminen elementleri içinde…

Feng Shui Sayesinde Bolluk ve Bereketi Yakalayın

Bu eski felsefe, bir evin ve üyelerinin enerjilerini dengelemek, daha sağlıklı dekorasyonlar oluşturmak ve bolluk bereketi yakalamak için bir araç olarak kullanılmaktadır. Bugünkü yazıda, Feng Shui sayesinde bolluk ve bereketi nasıl kendinize çekebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle, evinizin özelliklerini keşfedin. Bir uzmana danışarak…

Evinizdeki Boş Duvarları Dekore Etmek İçin 5 Yeni Fikir

Evinizdeki boş duvarları dekore etmek için bir sürü orijinal, eğlenceli ve yepyeni fikir bulunuyor. Odalarınızda bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız, bu yazımızda sizlerle duvarlarınız için bazı yaratıcı dekorasyon seçeneklerini paylaşacağız.

Evinizi Düzenlemek İçin Ahşap Kutular Kullanın

Ahşap kutular bol bol eşya alabilen sağlam, hoş görünümlü ve pratik saklama seçenekleridir. Eşyalarınızı türlerine göre ayırabilir, kutularınızı dekore edebilir, evinizi düzenlemek için ahşap kutulardan yararlanabilirsiniz. Genelde raflarımızda ya da koltuklarımızın altında eşyalarımız için yeterli alan yaratamayabiliriz. Bu yüzden bu kutular oldukça…

Perdelere Veda: Pencerelerinizi Dekore Etmenin 5 Yolu

Çoğu insan perdelerin odaları güzelleştirdiğini söylese de, bazen perdeler yüzünden ortam daha küçük görünebiliyor. Bundan dolayı, gittikçe daha fazla insan perde asmak yerine pencerelerini dekore etmeye karar veriyor. Siz de pencerelerinizi dekore ederken sınır tanımayın!

Hotel Tassel İç Tasarımı

Modern mimari tarihi boyunca, özellikle dikkat çekici bir etkiye sahip olan bir bina var: Hotel Tassel. Büyüleyici bir iç tasarım düzeniyle, birçok sanatçı için yapımından bu yana tarihi bir referans noktası ve ilham kaynağı olmuştur. İnsanlar çoğunlukla 19. yüzyılın sonu…

Merdivenler İçin 3 Yaratıcı Dekorasyon Önerisi

Evinizde merdivenleriniz varsa, bu kısımlar evinizin dekorasyonunu tamamlamak ya da bunları başlı başlına bir dekor unsuru olarak kullanmak için harika alanlar olabilirler. Bu yazımızda sizlerle kişisel zevklerinize göre uyarlayabileceğiniz merdivenler için 3 yaratıcı dekorasyon önerisi paylaşacağız.

Aynalarla Dekorasyon ile Evinize Kişilik Katın!

Evinize kişilik kazandırmak için aynalarla dekorasyon yapma isteği duydunuz mu? Eğer öyleyse doğru yerdesiniz! Bu yazıda, size bazı fikirler vereceğiz ve sizi bir ayna süsleme uzmanı yapacağız. Aynalar sadece birer aksesuar değildir. Ayrıca bir odada derinlik hissi yaratır ve ona…

Eski Bir Motosikleti Dekorasyonda Yeniden Kullanın

Motosiklet tasarımı o kadar şıktır ki otomotiv dünyasında bir sanat eseri haline gelmiştir. Fakat motosikletleri muhtemelen sadece bir ulaşım aracı olarak düşünüyorsunuz. Bugün size eski bir motosikleti dekorasyonda da harika bir şekilde kullanabileceğinizi göstereceğiz. Evinizi canlandırmak adına motosiklet parçalarını nasıl…

Klima Ünitesi Nasıl Gizlenir?

Her yıl havalar güzelleştiğinde ve sıcaklıklar arttığında klima satışları artmaktadır. Aslında, bu özellikle yüksek sıcaklıklara sahip yerlerde daha da geçerlidir. Bu nedenle, bir klima ünitesinin nasıl gizleneceğini bir makaleyle anlatmak istedik.

Duvarlara Tablo Asma Sanatı

Dekorasyonun son aşamalarına ulaştığınızda, duvarlara astığınız tüm fotoğrafları, resimleri, baskıları ve diğer tablo gibi eşyaları seçmeniz ve doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekir. Duvarınıza eşya asmak gerçek bir sanattır ve doğru yapmak iç tasarımınızı profesyonellerin eseri gibi gösterebilir.

Evinizi Kumaş Kullanarak Dekore Etmeniz İçin Üç Öneri

Kumaşın sadece perdelerde, koltuklarda, yataklarda kullanılabileceğini kim demiş? Bu yazımızda sizlere, evinizi kumaş kullanarak yeni bir konseptle dekore etmeniz için üç öneride bulunacağız. Bu dekorasyon seçeneği iç tasarım dünyasında fazla kullanılmayan bir seçenek olabilir. Bu tarz bir dekorasyonda, kumaşın desenlerinden,…

Ombre Duvarlar Evinizi Canlandırın

Ombre efekti ile duvarlarınızı boyayarak evinizi nasıl canlandıracağınızı açıklayacağız. Duvar renginiz veya dokunuz kadar basit bir şey ev dekorunuzu tamamen değiştirebilir.

Eviniz İçin Sonbahar Dekorasyonu

Sonbahar aylarının geri dönüşü, bizi evlerimiz için daha hoş bir ambiyans yaratma dürtüsüyle dolduruyor. Yazın sonunu işaretler ve ilk soğuk hava dalgasını karşılar. Sonuç olarak, ev dekorumuz daha sıcak ve daha aydınlık olmalıdır. Evinize sonbahar unsurları eklemeyi denemek ister misiniz?

İç Duvarlar için Doğal Taş

Doğal taş duvarlar ev içlerinde daha yaygındır. Kırsal, rustik bir havası olan farklı bir ortam arıyorsanız, bu materyal hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Aşağıda, bu duvarlara nasıl bakacağınızı anlatacağız ve bu tür duvarları odanıza entegre etmek için size bazı…

IKEA Masaları

Bugünkü yazımızda, size göstermek için çeşitli IKEA masaları listeledik. Bir ofis veya çalışma odası için doğru masayı seçmek esastır.

Akdeniz Stili Dekorasyon

Bugünün yazısında, evinizde Akdeniz stili dekorasyonu nasıl yakalayacağınızı göstermek istiyoruz. İtalyan veya Yunan evlerinin yanı sıra, İspanya’daki sahil evleri için de oldukça yaygın bir stildir. Kıyılardan uzakta olan şehir evlerinde bile bu dekorasyon stilini sıklıkla görüyoruz.

Oturma Odası, Yemek Odası ve Mutfağı Ayırmak

Oturma odası, yemek odası ve mutfağı birleşik olan birçok ev vardır. Bu mekanlar evlere daha fazla görsel alan ve daha iyi hareket alanları sağlıyor. Ancak, bazen odaları, her birine kendi alanını tanıyarak birbirinden ayırmayı bilmek gerekir.

Evinizde Ne Zaman Derin Temizlik Yapmalısınız?

Evlerimizin düzenli bakımına ihtiyacı var, ama bazen evden uzakta uzun zaman harcıyoruz veya ev işlerinde geri kalıyoruz çünkü zamanımız yok. İşte bu yüzden evinizin arada bir derin temizlik yapılmasına ihtiyacı var.