DIY

Kendiniz yapın, nesneleri geri dönüştürmek için boyalar, kumaşlar ve az bir çaba ile yeni bir yaşam için bir dizi fikir.
Evinize dekorasyon ve DIY için tavsiyeler, ipuçları ve trendler.

DIY
Ahşap Paletler ile Çalışma Masası Yapmak

Bugün kullandığımız en işlevsel ve kişisel mobilya parçalarından biri olan ofis masalarına odaklanacağız. Çalışma odanıza ekolojik olarak endüstriyel bir ambiyans katmak için ahşap paletler ile bir masa yapmayı deneyebilirsiniz. Bu fikir hoşunuza gittiyse, yazımızı okumaya devam edin.

DIY
5 Adımda Kendi Mutfak Dolabınızı Yapmak

Bugün kendi mutfak dolabınızı yapmak için atmanız gereken adımları göstermek istiyoruz. Ayrıca projeniz için neleri geri dönüştürebileceğinizi açıklayacağız. Böylece paradan tasarruf edebileceksiniz.

DIY
Mantar Tıpalarıyla Dekorasyon İçin 4 Fikir

Birçok kişi, şişelerden çıkardıkları mantar tıpalarını, onlarla ne yapacağına dair hiçbir fikri olmamasına rağmen toplar. Başlangıçta, ellerinde sadece birkaç tane tıpa vardır. Ancak hatrı sayılır miktara sahip olduklarında, onlarla ne yapmaları gerektiğini merak etmeye başlarlar. Bu noktada, mantar tıpalarıyla dekorasyon…

DIY
Eski Bisikletinizi Çiçek Saksısına Dönüştürmek

Bisikletler, çoğumuzun günlük olarak kullandığı yaygın bir ulaşım aracıdır. Bugün sizlere eski bisikletinizi bir çiçek saksısına dönüştürmeyi göstereceğiz. Bisiklet şeklindeki çiçek saksınızla veranda ve teraslardan, bahçelere ve giriş salonlarına kadar her türlü dış mekanı aydınlatabilirsiniz.

DIY
Keçeli Kalemler Kullanarak Kupalarınızı Kişiselleştirin

Kupalarınızı keçeli kalemler kullanarak kişiselleştirmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Profesyonel bir tasarımcı olmak ya da mükemmel derecede hassas motor becerilere sahip olmak zorunda değilsiniz. İhtiyacınız olan tek şey basit çizgilerden oluşan sade bir tasarım.

DIY
Saksıları Taşlarla Dekore Edin

Evde çok sayıda bitkiniz varsa, ister odalarınızda  isterse dış mekanda olsun, onları kişiselleştirmenin pek çok yolu var. Saksılarınızı taşlarla veya diğer doğal nesnelerle süslemek, onları kendine özgü hale getirecek ayrıntılar katmanın harika bir yolu olabilir. Bugünkü yazımızda, saksılarınızı bu şekilde…

DIY
Bu Orijinal Fikirlerle Kendi Kalemliklerinizi Yaratın

Kalemlerini her yerde bırakan insanlardan biri misiniz? İhtiyacın olduğunda asla kalem bulamaz mısın? Bu soruların cevabı evet ise, mümkün olan en kısa sürede kendi kalemliklerinizi yapmayı düşünebilirsiniz. Bu klasik araç, dünyanın dört bir yanındaki ofislerde ve çalışmalarda önemli bir unsur…

DIY
Eski Avizenizi Modernize Etmek İçin İpuçları

Evinizde yıllarca aynı avizeyi kullandıysanız, bundan sıkılmış olabilirsiniz. Eğer öyleyse, ona eski ışıltısını geri vermek adına avizenizi modernize etmek için ipuçlarına göz atabilir veya tamamen yepyeni bir görünüm yaratabilirsiniz.

DIY
Şarap Kadehleriyle Çiçek Aranjmanları Oluşturmak

Kadeh ve çiçekleri kombine ederek evinizin odaları için güzel ve ilginç dekoratif parçalar oluşturabilirsiniz. Şarap kadehleriyle çiçek aranjmanları oluşturma fikri dikkatinizi çektiyse, aradığınız ilhamı bu yazıda bulabilirsiniz.

DIY
Havlular İçin Nakış Türleri

El ve banyo havluları, evlerimizde günlük olarak kullandığımız ürünlerdir. Havluların yumuşak olması ve ellerimizi ve vücudumuzu kurularken cildimize özen göstermeleri kesinlikle çok önemlidir. Onları güzelleştirmek ve onlara kişisel bir görünüm katmak adına, bu yazıda, evinizdeki havlular için nakış türleri paylaştık.

DIY
Kokulu Mumlar: Kendiniz Nasıl Yaparsınız

Kokulu mumlar, ev içerisinde sıcaklık ve konfor hissi yaratabilen özellikler taşır. Onların büyüleyici aromaları evinizin kokusunu güzelleştirir ve ona farklı bir hava katar. Tüm bunlar, çoğu kişinin ev dekorasyonunda kokulu mumları kullanmasının başlıca nedenleri arasında yer alır.

DIY
Kuru Yapraklar ile Yapabileceğiniz 2 Sanat Çalışması

Bugünkü yazımızda popüler bir kendin yap projesinden bahsedeceğiz: kuru yapraklar kullanarak kendi resminizi yapmak. Bu güzel parçalarla evinizdeki herhangi bir odayı kolay, ekonomik ve özgün bir şekilde dekore edebilirsiniz. En iyi yanı da oluşturduğunuz her parçanın eşsiz bir eser olmasıdır.

DIY
Çakıl Taşlarıyla Akvaryum Dekorasyonu

Farklı olmaya cesaret edin. Çakıl taşlarıyla akvaryum dekorasyonu yapın. Daha önce de görmüş olabileceğiniz gibi, kristal kaseler veya balık fanusları gibi kaplar, dekorasyonunuza özel bir dokunuş eklemek için mükemmel seçimlerdir. Bir akvaryum kullanmayı düşündüğünüzde, akvaryum olarak ana amacından ayrı olarak…

DIY
Kitaplarla Dekorasyon İçin 5 Fikir

Evinizde kitaplarla dekorasyon yapmak kitap severler için mükemmel bir seçimdir. Bunu yaparak, kitaplarınıza onları okuduktan sonra yeni bir hayat verebilirsiniz. Kitaplar kişisel bir dokunuş eklerken aynı zamanda çok orijinal bir dekor da oluşturabilir.

DIY
Eski Dergilerinizi Yeniden Kullanmanın 10 Yolu

Bu makalede sizinle, eski dergilerinizi yeniden kullanmanın 10 farklı yolunu paylaşacağız. Eski dergilerin evinizin unutulmuş köşelerinde toz tutmaya başlaması çok yaygındır. Günümüzde teknoloji, dergilerin yerini almaya başladı, ancak onları tamamen silemedi.

DIY
Kendi Orijinal Perdelerinizi Yapmak İçin Teknikler

Eğer el işleriyle uğraşmayı seviyor ve evinizin küçük köşeleri için güzel bir dekorasyon oluşturmayı düşünüyorsanız, bugünkü yazımızda çeşitli teknikleri kullanarak kendi orijinal perdelerinizi yapmak için bazı fikirler paylaşmak isteriz.

DIY
Kendin Yap Dekorasyon Fikirleriyle Tasarruf Edin

Kendin yap dekorasyon fikirleriyle ilgileniyorsanız, öncelikle bunların evde sahip olduğunuz şeyleri tekrar kullanmakla ilgili olduğunu anlamanız gerekir. Kullandığımız ve attığımız nesnelerin bilincinde olmanın yanı sıra geri dönüşüm ve yeniden kullanım, çevreye özen göstermek açısından da çok önemlidir.